poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Poniedziałek ciężki dzień

 Poniedziałek ciężki dzień...

 No tak, jak się w niedzielę odpoczywało, to później trudno jest wracać do pracy. Ale mimo to pełne energii i entuzjazmu zaczęłyśmy szorować drabinki.
                                             
                   

                                            
Co prawda po kilku godzinach takiej pracy (zdzieranie kilku warstw farby z drabinek nożem) każda już dostawała na łeb… Ale może nieco powoli praca szła do przodu. Jeszcze przed nami sporo pracy, ale wyrobimy się!

Nawet z altanką jesteśmy trochę do przodu J Z Anią pomalowałyśmy drewno w altance specjalnym środkiem przeciwko robakom. A Ksiądz Mariusz (nasz niezawodny Proboszcz i kierowca) z Pauliną zaczęli już przykręcać deski, więc nasza altanka staje się coraz ładniejsza J

                                             
               
I tu niespodziewanie w odwiedziny przyjechał Proboszcz z Oziornoje, tzn. ks.Tomasz, który już niedługo będzie tam Proboszczem :)No i jak to u Sióstr bywa, to odwiedziny skończyły się obiadem i miłą pogawędką :)

Zamiast dzieci póki co na plac zabaw przychodzą bawić się … cielaki! Od niedzieli pojawiają się tutaj i „koszą” nam trawę J
                                          

Pogoda była bardzo ładna, wiec znowu pracowałyśmy do zmroku. Jak Ania mówi, mamy plan dnia zgodny z zegarem biologicznym, tylko że działa on dopiero po południu w naszym przypadku.
A wieczorem w towarzystwie naszych kochanym sióstr i Księdza Proboszcza usiadłyśmy do kolacji. No, jak to tradycyjnie bywa w Kazachstanie, szybka herbata przekształciła się w ponad godzinną pogawędkę. Było sporo żartów i śmiechu! Siostra Lilianna jest specjalistką od śmiesznych tekstów i docinek, a Proboszcz w sumie jej nie ustępuje. Więc czasem naprawdę jest mega wesoło przy tym stole, szczególnie jak się dołączy siostra Cordia i my z dziewczynami.

A teraz wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiamy! J

Jana :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz