NAZARETANKI

Podczas naszego miesięcznego doświadczenia misyjnego będziemy mieszkać, służyć pomocom, dawać siebie oraz budować wspólnotę w placówce misyjnej sióstr Nazaretanek w Kellerowce :)


Są tutaj obecnie 3 Siostry Nazaretanki z dwóch prowincji (s.Lilianna z prowincji krakowskiej, natomiast s. Cordia i s. Letancja z warszawskiej). Siostry prowadzą Ochronkę dla ponad dwudziestu dzieci różnego wyznania oraz aktywnie pomagają ojcu misjonarzowi Mariuszowi w prowadzeniu parafii w Kellerowce oraz jeżdżą razem z nim na pobliskie wioski na Eucharystię i ewangelizację, prowadzą katechezy, przygotowują do przyjęcia sakramentów, prowadzą spotkania dla tutejszych kobiet, dzieci i młodzieży, opiekuję się scholą, prowadzą Ruch Czystych Serc itd.

Siostry Nazaretanki są w Kellerowce od dwóch lat, wcześniej były tutaj Siostry Służebniczki Wielkopolskie, które zamknęły placówkę. Po dwóch latach przerwy zostały tutaj zaproszone Siostry Nazaretanki, które objęły placówkę misyjną. Najpierw przyjechała tutaj Siostra Cordia i Lilianna, a po roku dołączyła Siostra Letancja.

siostra Przełożona - s. Cordiasiostra Lilianna


siostra Letancja

tu więcej -> http://www.nazaretanki.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz