POSŁANIE

... czyli dzień rozesłania 28.06.2014!

Nadeszła wyczekiwana przez wszystkich sobota- nieszpory w wigilię uroczystości św. Piotra i Pawła w Katedrze Poznańskiej. Abp Stanisław Gądecki udzielił nam błogosławieństwa na czas doświadczenia misyjnego, natomiast Kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, pobłogosławił krzyże misyjne dla młodych ludzi udających się z Poznania na wolontariat misyjny. Cieszyły nas słowa ks Kardynała skierowane do naszej małej grupki, wyjeżdżającej do Kazachstanu :)

W tym roku 34 osoby z różnych wspólnot z Poznania wyjadą do Nigerii, Ugandy, Peru, na Tajwan i do Korei Południowej, do Izraela i Autonomii Palestyńskiej, na Ukrainę i do Kazachstanu.
Z AKMu na doświadczenia misyjne wyjeżdża w tym roku 16 osób: 9 do Izraela, 5 do Kazachstanu oraz po  1 osobie do Ugandy oraz na Ukrainę. Cieszy nas to niezmiernie, że tak duża grupa młodych z naszego koła będzie mogła doświadczać misji na różnych kontynentach w placówkach misyjnych.

Po uroczystych nieszporach i posłaniu misyjnym odbyło się tradycyjnie spotkanie w salce ASD przy kawie, owocach i pysznych plackach :)  Rozmów, emocji oraz dzielenia się przeżyciami nie było końca...

Od tego momentu oficjalnie rozpoczęliśmy odliczanie do wyjazdu do Kazachstanu, a wizy, bilety i inne sprawy papierkowe i organizacyjne zostawiliśmy Duchowi Świętemu :)  Więcej na http://www.archpoznan.pl/content/view/3256/107/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz