sobota, 9 sierpnia 2014

Rycie w granicie

Sobotni poranek rozpoczął się dla odmiany liturgią w języku polskim. W kaplicy było dość ciasno, gdyż przyszło więcej ludzi niż zwykle. Na Mszy Ania i Jana dbały o oprawę muzyczną. 


Po Eucharystii ze wzruszeniem pożegnaliśmy naszą kochaną Siostrę Letancję, gdyż wyjeżdża po wizę do Polski. Na pewno będzie nam jej brakować… Gdy Siostra wsiadała do auta to już za nią tęskniliśmy… Od teraz będziemy pewnie żyć o suchym chlebie i wodzie, gdyż dbająca o nasze żołądki Siostra wyjechała…
Dziewczyny jak zwykle malowały, kończąc odnawianie huśtawek, koziołków i karuzeli oraz dla pewnej odmiany, pomalowały nowo wybudowaną przez duchownych piaskownice (póki co nie ma w niej jeszcze piasku).


Po wczorajszym, udanym wykonaniu szkieletu nowej altanki, męska część grupy wykopała fundamenty i dokończyła stawianie drewnianego stelażu, korzystając z pomocy całej ekipy i siostry. Następnie przystąpiono do prac kamieniarskich gdyż z wielu pomysłów na wykonanie podłogi, ostatecznie najbardziej przystępne okazało się wybrukowanie zalegającymi u sióstr ogromnymi kawałkami granitu (zapewne spowoduje to, że prędzej się cała altana rozleci niż jej podłoga…). Prace utrudniał jednak stale brakujący materiał. Po przyniesieniu kamieni, trzeba było przynieść piasek i tzw. suchy beton, tak więc więcej było chodzenia niż samej roboty. Ostatecznie znów chłopacy skorzystali z pomocy nieustraszonych dziewczyn, które zapewniły stałe dostawy materiały na plac budowy, gdzie diakon już bez przerw układał granitową mozaikę.

W tzw. międzyczasie dziewczyny sprzątały teren placu zabaw, jeszcze po poniedziałkowym koszeniu trawy. W powietrzu czuć było pewne napięcie (nie z powodu unoszących się pyłków traw) ale wieczorem miał pojawić się arcybiskup Astany Tomasz Peta. Specjalny gość przybył rzeczywiście i zjadł z nami kolacje w bardzo sympatycznej atmosferze. Po kolacji księża udali się z arcybiskupem na probostwo, a dziewczyny wraz z s.Cordią czekało jeszcze sprzątanie kościoła na niedzielę (wymiana kwiatów, mycie podłogi, ścieranie kurzu itp.),  ponieważ jutro będzie Msza Święta, podczas której nasz gość dokona poświęcenia odnowionego kościoła. Następnie dziewczyny  do północy sprzątały  Przedszkole, gdyż jutro również Arcybiskup tam przybędzie w odwiedziny…
diakon Dawid


1 komentarz: