czwartek, 31 lipca 2014

Przygotowania...

Wszystkie znaki, kalendarz, wizy i bilety lotnicze wskazują na to, że już niedługo rozpocznie się  nasze doświadczenie misyjne  w Kellerowce, miejscowości w Północnym Kazachstanie. Niezmiernie się cieszymy, nabieramy misyjnego zapału, dopinamy walizki, uczymy się z zapałem rosyjskiego i odliczamy godziny do wylotu, ale... na początku nie było tak łatwo... :)


Od pomysłu wyjazdu na misje na Wschód po konkretne informacje mijały miesiące :) W końcu przyszedł czas na maile z Siostrami Nazaretankami, stosy papierkowej pracy, duchowe przygotowanie, integrację grupy oraz na... grupowy wyjazd do Ambasady Republiki Kazachstańskiej, gdzie pojechaliśmy złożyć wnioski o wizy. Dzięki Opatrzności - udało się! Następnie bilety lotnicze i... wielkie oczekiwanie. We wszystkich naszych działaniach, zwykłych i tych bardziej krytycznych momentach widzieliśmy "pomoc" Ducha Świętego, co utwierdza nas w przekonaniu, że Pan błogosławi nam ten misyjny wyjazd :)

Ważnym wydarzeniem było również posłanie misyjne, które przeżywaliśmy 28.06.2014 w czasie nieszporów w wigilię uroczystości św. Piotra i Pawła w Katedrze Poznańskiej. (Więcej o tym wydarzeniu w zakładce POSŁANIE MISYJNE)

Zapraszamy wszystkich na wspólną Eucharystię 1.08 o godz 7.30 w kaplicy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, skąd następnie udamy się do Warszawy, a stamtąd lotem linii Belavia o godz 14.05 wylecimy w długi lot w stronę Astany z przesiadką w Mińsku.

W miarę możliwości będziemy informować o naszej podróży.

Polecamy się Waszej modlitewnej opiece! Do usłyszenia!

Pełni radości uczestnicy :)

1 komentarz:

 1. Witajcie!
  Krótko po północy naszego czasu dostałem sms-a z informacją, że nasi są już w aucie z siostrami i księdzem, czyli szczęśliwie dolecieli do Astany. Czekamy teraz na pierwszy wpis na bloga już z Kazachstanu.
  Pamiętajmy o nich w modlitwach!
  Pozdrawiam
  x. Szymon Stułkowski

  OdpowiedzUsuń